back to top
AcasăȘtiriConcursuri internaționaleFacultatea de Drept a participat la “EnJOY the European Court of Arbitration...

Facultatea de Drept a participat la “EnJOY the European Court of Arbitration Moot Competition”

Publicat:

Distribuie articolul :

În luna aprilie 2026, echipa Facultății de Drept a participat, la București, la a treia ediție a concursului “EnJOY the European Court of Arbitration Moot Competition”. Componența echipei a fost următoarea: Alexandra-Elena Staicu (anul III, câștigătoare a premiului Best Team Oralist), Mihaela Corasciuc (anul IV), Mihaela-Gabriela Groapă (Master) și Ana-Maria Pop (Master). Premiul menționat ajunge astfel, pentru al treilea an consecutiv, la Facultatea de Drept a Universității Babeș-Bolyai.

Pentru performanța sa, echipa Facultății de Drept va fi susținută financiar de organizatori pentru a participa la un concurs internațional de arbitraj organizat la Viena.

Felicităm întreaga echipă pentru efortul susținut și pentru rezultat, care a dublat experiența deosebită pe scena arbitrajului internațional!

Articole recente

Conferința Națională de Drept Financiar și Fiscal se organizează la Facultatea de Drept pe 24 iunie 2026

Publicat:

Congresul EATLP cu tema “Interpretarea legislației fiscale”. Participarea României și a Facultații de Drept

Publicat:

Conferința Națională de Procedură Civilă se organizează la Cluj în perioada 25 – 26 iunie 2026

Publicat:

Facultatea de Drept a fost reprezentată la Zilele Internaționale ale Insolvenței, sub egida Asociației Henri Capitant

Publicat:

Diploma in English Law and Legal Skills. Înscrieri pentru anul universitar 2026-2027

Publicat:

Vezi toate articolele
Știri și evenimente recente
Concursuri internaționale
Mobilități, participări și evenimente internaționale
Conferințe și seminarii
Informații administrative
Apariții editoriale recente