Anul II
- Detalii
- Accesări: 918
Cursul de Drept administrativ 2 de marți, 2 octombrie 2018, va începe de la ora 8:00, fiind urmat de cursul de Drept civil. Drepturi reale, de la ora 10:00.
Cursul de Drept administrativ 2 de miercuri, 3 octombrie 2018, va începe la ora 8:00, în amfiteatrul A. Ionașcu.
- Detalii
- Accesări: 921
În prima săptămână a semestrului 1 (1 - 5 octombrie 2018) nu se vor ține seminariile la disciplina Drept penal. Partea generală 1.
De asemenea, nu se vor ține nici orele la disciplina Dreptul tehnologiei informațiilor și comunicațiilor.
- Detalii
- Accesări: 916
Luni, 1 octombrie 2018 nu se vor ține seminariile de Drept administrativ 2.
- Detalii
- Accesări: 2123
Pentru completarea CONTRACTELOR de STUDII se vor parcurge următorii paşi:
1. se accesează pagina personală - http://law.ubbcluj.ro/privarea/ începând cu data de 1 octombrie 2018
2. se vor completa disciplinele pe ambele semestre.
3. studentul se va prezenta la la secretariatul de an pentru validarea și semnarea contractului în forma lui finală (la secretariat nu se pot face modificări) în perioada 1-12 octombrie 2018, între orele 9-12, după următorul program:
- săptămâna 1- 5 octombrie –seria 1
- săptămâna 8-12 octombrie –seria 2
După validarea contractului NU se mai pot face modificări!
Vă rugăm să respectaţi programarea de mai sus!
Important - Numărul maxim de locuri pentru fiecare opţional este 200 şi se ocupă în ordinea completării contractelor de studii.
De asemenea, în momentul completării contractului aveţi posibilitatea de opta pentru studierea disciplinei Dreptul tehnologiei informațiilor și comunicațiilor şi în limba engleză, iar a disciplinei Psihologie juridică și în limba maghiară.
Notă: La completarea contractelor de studii studenții trebuie să țină cont de faptul că numărul maxim de opționale nenominalizate, pe parcursul celor patru ani de studiu, este 3.
Pe lângă contractul de studii, studenții reînmatriculați în anul 2 și studenții transferați de la ID trebuie să completeze și contractul de școlarizare.