Secretariat

Andreea-Monica Sebe
0264-405300, int. 5910
anul1@law.ubbcluj.ro

Program cu publicul:
Luni - Vineri, 9:00 - 12:00

Pentru a vă programa o întâlnire la secretariat în vederea depunerii / ridicării de documente (carnete, adeverințe etc.), apăsați butonul de mai jos:

Programare

Afişier licenţă

Informaţii despre organizarea şi susţinerea examenului de licenţă.

Actele in original aflate la dosar (diploma de bacalaureat și/sau foaia matricolă din liceu unde este cazul) se pot ridica doar pe baza fișei de lichidare, personal sau cu procură notarială.

 Ținând cont de situația actuală s-a facilitat procedura pentru fișa de lichidare.

Fișa de lichidare se descarca de pe site (secțiunea documente anul IV) și se prezintă direct la secretariat (am primit listele de la serviciile UBB: contabilitate, social, BCU).

!!! Vă rugăm să solicitați actele în original doar dacă aveți neapărat nevoie de ele acum !!!

Eliberarea lor se face doar pe bază de programare de luni până vineri, între orele 9-12.

Attachments:
Download this file (Fisa de lichidare.pdf)Fisa de lichidare.pdf[ ]508 kB

Adeverințele de licență se vor trimite scanate, prin email, pe adresa instituțională, începând cu data de 13.07.2020.

Pentru susținerea lucrărilor de licență din data de 3.07.2020, toți studenții care au promovat prima probă vor accesa calendarul de examene din sectiunea de licență și vor intra la ora 9,00 în camera de așteptare la comisia unde susțin lucrarea. Profesorii din comisie vor anunța ordinea intrării la susținere.

În vederea susţinerii lucrărilor de licenţă, din data de 3 iulie 2020,  se numesc comisiile de mai jos.  Studenții vor susține lucrările de licență la comisia profesorului coordonator.

Comisia 1 – ora 9

Prof. dr. Ionuț Popa - preşedinte

Lect. dr. Juanita Goicovici

Asist. dr. Adrian Tamba

Comisia 2 – ora 9

Lect. dr. Sergiu Golub – preşedinte

Prof. dr. Sergiu Deleanu

Asist. dr. Ioana Varga

Comisia 3 – ora 9

Prof. dr. Mircea Bob - preşedinte

Prof. dr. Emese Florian

Conf. dr. Felicia Roşioru

Comisia 4 – ora 9

Prof. dr. Paul Vasilescu - preşedinte

Conf. dr. Şerban Diaconescu

Lect. dr. Mihai David

Comisia 5 – ora 9

Conf. dr. Marius Harosa - preşedinte

Lect. dr. Kocsis Jozsef

Lect. dr. Alina Oprea

Comisia 6 – ora 9

Prof. dr. Ioana Vasiu – preşedinte

Conf. dr. Radu Chiriţă

Conf. dr. Ovidiu Podaru

Comisia 7 – ora 9

Conf. dr. Sorin Alămoreanu – preşedinte

Conf. dr. Fabian Gyula

Conf. dr. Cosmin Costaş

La această comisie se vor susţine şi lucrările de licenţă îndrumate de:

Lect. dr. Septimiu Puţ

Comisia 8 – ora 9

Lect. dr. Diana Botău - preşedinte

Prof. dr. Sergiu Bogdan

Lect. dr. Veronica Rebreanu

Comisia 9 – ora 9

Prof. dr. Gheorghiţă Mateuţ - preşedinte

Lect. dr. Daniel Niţu

Lect. dr. Diana Ionescu

La această comisie se vor susţine şi lucrările de licenţă îndrumate de:

Prof. dr. Florin Streteanu

sigla drept 180Universitatea Babeş-Bolyai
Facultatea de Drept

Str. Avram Iancu nr. 11
400089 Cluj-Napoca, Romania
+40 264 595504
http://law.ubbcluj.ro
/Drept.UBB.Cluj

Secretariat 
luni - vineri: 9 - 12

Taxe
luni - joi: 9 - 12
vineri: 9 - 11